avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1400 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... consultatie juridica in Bucuresti pt plangere/denunt ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

consultatie juridica in Bucuresti pt plangere/denunt DNA

Buna ziua!
Am nevoie de o consultatie juridica in Bucuresti pt drept penal/plangere-denunt DNA.
Mai exact caut un avocat specializat in penal care sa citeasca plangerea ce urmeaza sa o depun si sa-mi explice in linii mari ce anume trebuie taiat sau adaugat in plangere.
Nu este ceva deosebit de complicat, faptele sunt evidente, nu cred sa dureze mai mult de 30-40min.
Rog contact in privat, cu nr de contact si onorariul perceput. Nu pot discuta detaliile in public.
Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 09:15, 9 Mai 2022
Trebuie dvs sa contactati avocatul, nu invers.
Este posibil sa nu fie vorba doar de o consultatie juridica ci și de o modificare a redactării ceea ce ar genera un cost mai ridicat.
Daca plângerea este foarte bine făcută ar putea fi viabila și varianta dvs. cu privire la consultatia juridica.
Ultima modificare: Luni, 9 Mai 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare de 10 puncte *penala?* vladliv vladliv ma intereseaza cat costa consultatia juridica si reprezentarea la proces, concret este vorba de fapta penala adica furt calificat si nu stiu dac sa-mi schimb ... (vezi toată discuția)
Onorariu avocat pentru o plângere penală Daida191 Daida191 Buna. Am întrebat o cunoștință (avocat) dacă pot depune o plângere pentru tulburare de posesie și distrugere in numele mamei care nu este in tara. S-a ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, cât este comisionul avocatului în cazul unei succesiuni?. ... Călin-Dan Călin-Dan Bună ziua, cât este comisionul avocatului în cazul unei succesiuni?. Mulțumesc. (vezi toată discuția)