Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua. Am un salariat cu timp partial de 2 ore/zi ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua. Am un salariat cu timp partial de 2 ore/zi sal pentru ...

Buna ziua.
Am un salariat cu timp partial de 2 ore/zi sal pentru timp partial 640 brut si net 416 lei. Am adresa de la executor , poprire pe salariu. Ce suma as putea sa-i retin pe stat in acest caz.
Multumesc
Se retine 1/3 din venitul net realizat , respectiv din 416 lei, in cazul de fata .