avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 676 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua. Am un salariat cu timp partial de 2 ore/zi ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua. Am un salariat cu timp partial de 2 ore/zi sal pentru ...

Buna ziua.
Am un salariat cu timp partial de 2 ore/zi sal pentru timp partial 640 brut si net 416 lei. Am adresa de la executor , poprire pe salariu. Ce suma as putea sa-i retin pe stat in acest caz.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: LIVIU NISTEA , utilizator 11:37, 11 Mai 2022
Se retine 1/3 din venitul net realizat , respectiv din 416 lei, in cazul de fata .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire salariu ContSters232561 ContSters232561 Buna seara! Am un salariat angajat cu 4 ore pe zi , avand un venit brut de 450 ron, respectiv 356 ron net(jumatate din salariu minim net pe economie). Am ... (vezi toată discuția)
Poprire salar angajat liliigretz liliigretz Buna ziua, am primit astazi o comunicare-adresa infintare poprire pentru un angajat, in care scrie:\\"In temeiul art.452 cod procedura civila va comunicam ... (vezi toată discuția)
Poprire salariu anymaryh anymaryh Buna dimineata, Va rog sa ma ajutati in urmatoarea situatie : Salariat care are cim cu timp partial cu 1 ora, salariu brut de 240 lei, respectiv un salariu ... (vezi toată discuția)