avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 412 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Rectificativa declaratia unica
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Rectificativa declaratia unica

Buna ziua,

Se poate depune rectificativa la declaratia unica pentru anii din urma 2018,2019,2020 pentru o persoana fizica?

Cum fac acest lucru?....Care este procedura?
multumesc
Ultima modificare: Marți, 17 Mai 2022
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: ionela11 , utilizator 16:23, 11 Mai 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
SE depune Declaratia unica bifand rectificativa la CAP I sau II pe FORMULARUL din acel an .
multumesc........

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Corectare la declaratia 390 Mihafratila Mihafratila Buna ziua. Am depus declaratia 390 cu periada de raportare gresita ( am declarat achizitiile intracomunitare din luna februarie in luna ianuarie). Cum fac ... (vezi toată discuția)
Sursa venit mariusdragu mariusdragu Buna ziua! Am un PFA in domeniul IT infiintat la finalul lunii august, anul trecut. Atat prima declaratie depusa (cea estimativa, pentru a-l declara la ... (vezi toată discuția)
Declaratie unica pfi Alina Constantin Alina Constantin Buna ziua, Am SPV-UL activat si dupa nenumarate incercari nereusite de depunere a Declaratiilor Unice ( Rectificativa pentru 2018 si Veniturile Estimate ... (vezi toată discuția)