Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Obținere hotărâre judecătorească faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Obținere hotărâre judecătorească faliment

Bună ziua,
Cum se poate obține o hotărâre de intrare în faliment a unui debitor, în vederea operării în contabilitate a ajustării de TVA?
Se poate folosi și un extras de pe portalul instanței?
Mulțumesc.
Bog-Ppvc, utilizator
Daca ati fost inscrisi in tabelul de creante puteti cere de la arhiva instantei un exemplar al hotararii de inchidere a procedurii.

Pana acum pentru inchiderea in contabilitate am recomandat hotararea, nu extras de pe portal.

Hotararea de inchidere se publica si in BPI si cred ca este suficienta pentru a fi document justificativ.

Imi puteti scrie in privat numarul de dosar si va ajut eu cu hotararea din Buletinul Procedurilor de Insolventa fara niciun cost sau vreo obligatie.

Sper sa va fie de folos informatiile.