avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 602 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Obținere hotărâre judecătorească faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Obținere hotărâre judecătorească faliment

Bună ziua,
Cum se poate obține o hotărâre de intrare în faliment a unui debitor, în vederea operării în contabilitate a ajustării de TVA?
Se poate folosi și un extras de pe portalul instanței?
Mulțumesc.
Ultima modificare: Joi, 12 Mai 2022
Bog-Ppvc, utilizator
Cel mai recent răspuns: GRINSOLV IPURL , Practician in insolventa 15:33, 16 Mai 2022
Daca ati fost inscrisi in tabelul de creante puteti cere de la arhiva instantei un exemplar al hotararii de inchidere a procedurii.

Pana acum pentru inchiderea in contabilitate am recomandat hotararea, nu extras de pe portal.

Hotararea de inchidere se publica si in BPI si cred ca este suficienta pentru a fi document justificativ.

Imi puteti scrie in privat numarul de dosar si va ajut eu cu hotararea din Buletinul Procedurilor de Insolventa fara niciun cost sau vreo obligatie.

Sper sa va fie de folos informatiile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila Iordache  Victoria Ioana Iordache Victoria Ioana Buna ziua, Stiti cumva daca se poate cumpara de la Tribunal Hotararea Judecatoreasca Definitiva? Hotararile Judecatoresti publicate in Buletinul ... (vezi toată discuția)
Lichidatorul nu m-a informat stanceni stanceni buna ziua in urma cu 3 luni de zile am aflat despre numirea unui lichidator al uneia din societatile debitoare si luand legatura cu acesta mi s.a solicitat ... (vezi toată discuția)
Hot. def. insolventa alinapopescu_1972 alinapopescu_1972 Buna seara, Cum pot obtine hot. def. pt. un debitor caruia i sa dispus incheierea proc. insolventei. Nu m-am inscris la masa credala. Mi-o trebuie doar ... (vezi toată discuția)