Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Buna seara. O societate comerciala care are un ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Buna seara. O societate comerciala care are un contract de concesiune ...

Buna seara.
O societate comerciala care are un contract de concesiune pe un spatiu, poate incheia un contract de comodat pe spatiul respectiv cu o persoana fizica (administrator/asociat) pentru desfasurarea de activitati administrative/logistica ?
Depinde ce scrie în contractul de concesiune. Concedentul (proprietarul) trebuie să-și dea acordul pentru încheierea unui contract de comodat. Dar, și aici apare problema că în situația în care își dă acordul pentru comodat, atunci concesiunea își pierde din caracterul său juridic inițial. În concluzie, eu nu recomand o astfel de operațiune.