Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce inseamna \'\'pronunţarea hotărârii se va face ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce inseamna ''pronunţarea hotărârii se va face prin punerea ...

Ce inseamna ''pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei''?
Practic nimic deosebit,hotararea o sa vi se comunice la domiciliu cand o sa motivata si redactata.
Veti putea lua cunostinta de solutia pronuntata in cauza de la arhiva instantei sau de pe portalul instantei, unde va fi postata prin grija grefierului de sedinta.

Motivarea hotararii o veti primi prin posta la adresa de domiciliu dupa minim 30 de zile de la pronuntare. De la acest moment curge si termenul pentru exercitarea unei eventuale cai de atac.

AV. GABRIELA GERBER a scris:

Veti putea lua cunostinta de solutia pronuntata in cauza de la arhiva instantei sau de pe portalul instantei, unde va fi postata prin grija grefierului de sedinta.

Motivarea hotararii o veti primi prin posta la adresa de domiciliu dupa minim 30 de zile de la pronuntare. De la acest moment curge si termenul pentru exercitarea unei eventuale cai de atac.

Deci din momentul in care primesc hotararea sau din momentul cand se pronunta, curg si cele 10 zile de apel/cale de atac ???
Daniel.Rsd, utilizator