Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce se intelege prin...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce se intelege prin...

Ce se intelege prin:" punerea la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei instantei."
Trebuia sa primim vreo informare?
Multumesc!
Elena Andreea, administrator
Inseamna ca grefierul este cel care se va ocupa si va urmari notarea solutiei in sistemul Ecris.

Puteti lua cunostinta de solutie de pe portalul instantei, motivarea hotararii urmanand a fi primita in plic prin posta la o data ulterioara, dupa ce va fi redactata.

De la momentul comunicarii postale va curge si termenul pentru o eventuala cale de atac in caz ca sunteti nemultumit de solutie.