Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Contor pasant gaze.Am inteles ca nu se mai pot monta ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Contor pasant gaze.Am inteles ca nu se mai pot monta in apartamente.Intrebarea ...

Contor pasant gaze.Am inteles ca nu se mai pot monta in apartamente.Intrebarea mea este:Daca aceste contoare nu se mai pot monta mai este legal ca cei care au puse deja sa dea consumul respectiv si la ceilalti sa fie plaitit restul per persoana?Ideea e ca vreau sa ma alatur majoritatii si sa montez contor,dar nu se mai poate.Problema e ca sunt convins ca cei care au montate aceste contoare nu dau consumul corect.Mi se pare foarte mult sa se repartizeze dupa calculul celor care au contoare si de 5 ori mai mult consum decat cel mai mare consum "inregistrat"de catre cei cu contoare.
misu77, utilizator
Nici un sfat/raspuns la cele de mai sus?Am inteles de la o firma de instalatii autorizata ANRE ca ar fi avut o interventie de demontare a acestor contoare intr-un bloc.