Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Promisiune bilaterală de vânzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Promisiune bilaterală de vânzare cumparare

Buna ziua,acum un an am făcut o promisiune bilaterală de vânzare cumpărare pentru o garsoniera ,Am achitat suma integrala ,blocul fiind gata in proporție de 90 %.De atunci nu sa mai lucrat la bloc,termenul de finalizare fiind amânat de trei ori.Ultimul termen fiind decembrie 2022..Ce pot face pentru a-mi recupera banii ,ce soluții sunt ,in afara de soluția amiabila ,pentru că aceasta se pare că nu mai este de actualitate.Multimesc anticipat
Mariusgil, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Este trecut în cartea funciară..Întrebarea era,ce trebuie sa fac in continuare?