avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 313 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua, In 1999 mama mea i-a achizitionat fratelui ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua, In 1999 mama mea i-a achizitionat fratelui meu un ...

Buna ziua,
In 1999 mama mea i-a achizitionat fratelui meu un imobil , el nu sa ocupat de plata impozitului la acea locuita si in 06.05.2022 s-a trezit cu poprire in contul de Raiffeisen pe pensia pe care o incasa . Va rog sa-mi spuneti daca au dreptul sa ii opreasca si pensia de handicap!
I-a mi-a spus ca i-au blocat si banii din pensia de handicap!
Va multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Executarea silita, poprirea pdn38 pdn38 cum se procedeaza cand primesiti o instiintare ,cu titlu executoriu de poprire pe comturi .beneficiez de pensie pe caz de boala cu grad de handicap grav. ... (vezi toată discuția)
Pot fi poprite veniturile din activitati sezoniere mihaela1972 mihaela1972 am avut un contract de 3 luni cu o norma de 6 ore pe zi ( contract sezonier) salariul s-a virat in cont la raiffeisen, si banca l-a oprit integral pentru o ... (vezi toată discuția)
Executare silita Carmen Fica Carmen Fica In urma cu 10 ani am fost administrator al unui IMM ce a intrat in insolventa . Creditor principal - Raiffeisen Bank , cu ipoteca asupra unui imobil a carui ... (vezi toată discuția)