avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1459 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, M-am mutat de curand la casa,am langa mine ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, M-am mutat de curand la casa,am langa mine niste vecini ...

Buna ziua,
M-am mutat de curand la casa,am langa mine niste vecini care in cursul zilei asculta muzica foarte tare,eu lucrez si noaptea iar in cursul zilei ma trezesc din somn datorita zgomotului.Conform legii orele de liniste sunt 22,00-8,00 şi 13,00-14,00.
Pot acestia sa asculte muzica in afara acestor ore la volum mare?
Legea nu prevede nimic in acest sens?

Multumesc,
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:38, 16 Mai 2022
Chemati politia ca nu au voie sa deranjeze.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ore de liniste petrudaniel petrudaniel Buna ziua! Este adevarat ca nu pot asculta niciodata muzica la sistemul meu de home-audio? Legea mentioneaza ca doar tulburarea prin zgomote se sanctioneaza in ... (vezi toată discuția)
Locuiesc la casa si datorita vecinilor nu pot asculta muzica. ce ma sfatuiti sa fac? valyvalentyna25 valyvalentyna25 deci sincer nu prea pricep eu asa tare dar as dori un sfat care sa ma ajute . eu locuiesc la curte si alaturi locuieste un unchii frate cu mama doar pe timpul ... (vezi toată discuția)
Programul de liniste la bloc damiruta damiruta AS VREA SA STIU DACA PROGRAMUL DE LINISTE E DE LA22-8 ATUNCI CE NE FACEM IN TIMPUL ZILEI CAND VECINI PUN MUZICA TARE SI COPII NU MAI POT INVATA? (vezi toată discuția)