Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, M-am mutat de curand la casa,am langa mine ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, M-am mutat de curand la casa,am langa mine niste vecini ...

Buna ziua,
M-am mutat de curand la casa,am langa mine niste vecini care in cursul zilei asculta muzica foarte tare,eu lucrez si noaptea iar in cursul zilei ma trezesc din somn datorita zgomotului.Conform legii orele de liniste sunt 22,00-8,00 şi 13,00-14,00.
Pot acestia sa asculte muzica in afara acestor ore la volum mare?
Legea nu prevede nimic in acest sens?

Multumesc,
Chemati politia ca nu au voie sa deranjeze.