Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cerere judecatorie acte modificare asociatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cerere judecatorie acte modificare asociatie

Buna ziua,

pentru un nou presedinte de asociatie proprietari, am inteles ca trebuie sa fie modificat actul constitutiv. in actele necesare pe care trebuie sa le trimitem la judecatorie se mentionează o cerere motivată în fapt și in drept. Cum ar trebui să sune această cerere?

Si cine face face aceasta cerere? Presedintele sau subscrisa, asociatia?
Este necesar sa faceti actualizarea documentatiei deja existente la judecatorie,se face prin act aditional