Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, un angajat este detasat pana la 01.11.2022 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, un angajat este detasat pana la 01.11.2022 la o institutie ...

Buna ziua, un angajat este detasat pana la 01.11.2022 la o institutie publica, iar acum angajatorul la care salariatul este detasat a trimis solicitarea de transfer in interesul serviciului, Conducerea instiutiei este de acord cu transferul salariatei. Intrebarea este: se emite decizie de incetare detasare ( cu data de 19.05.2022) si apoi se face decizie de transfer in interes de serviciu cu data de 23.05.2022 . este corect?
= este corect sa emtita directorul decizie de incetare detasare si transferul in interesul de serviciului cu aceeasi zi/.multumesc frumos.
Da, se emite decizie de incetare detasare si apoi se face decizie de transfer in interes de serviciu ... ambele operațiuni pot avea aceeași data.
Cornel Vasile, Consilier juridic