Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... studentie
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

studentie

Buna sunt student in anul II la Facultatea de Drept AL.I.CUZA din Iasi si as dori niste sfaturi in legatura cu pasi de urmat pentru a ajunge sa lucrez in domeniul politiei dupa ce termin facultatea de drept ??ms anticipat;)
Numai dupa ce veti obtine diploma de licenta, urmariti site-ul mai si al politiei romana cand se scot functii din sursa externa la concurs.
Studiati legislatia specifica,in domeniu, respectiv legea nr. 218/2002, legea nr. 330/2002, OMAI nr.665/2008.
Succes!