avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... studentie
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

studentie

Buna sunt student in anul II la Facultatea de Drept AL.I.CUZA din Iasi si as dori niste sfaturi in legatura cu pasi de urmat pentru a ajunge sa lucrez in domeniul politiei dupa ce termin facultatea de drept ??ms anticipat;)
Cel mai recent răspuns: Constantin Alexandru Radu , Consilier juridic 21:00, 16 Ianuarie 2010
Numai dupa ce veti obtine diploma de licenta, urmariti site-ul mai si al politiei romana cand se scot functii din sursa externa la concurs.
Studiati legislatia specifica,in domeniu, respectiv legea nr. 218/2002, legea nr. 330/2002, OMAI nr.665/2008.
Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Echivalare master ContSters241292 ContSters241292 În 1989 am absolvit facultatea de matematica-fizica, de 3 ani, cu diploma de stat. În perioada 2003-2006 am continuat studiile, deci am facut diferentele, ... (vezi toată discuția)
Academia de politie/academia militara,cu dosar solutionat cu nup BlueStrike18 BlueStrike18 Salut,sunt nou pe forum si sper ca o sa ma lamuriti in legatura cu un lucru,pana acum nimeni nu a putut nimeni sa-mi spuna nimic sigur. Problema ... (vezi toată discuția)
Studii superioare de scurta durata dumi32 dumi32 Buna ziua, As dori sa va intreb, in cazul in care un participant la concursul de ocupare a unui post contractual (SSD) studii superioare de scurta durata ... (vezi toată discuția)