avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Buna ziua, Imi puteti spune daca in cazul acordarii ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Buna ziua, Imi puteti spune daca in cazul acordarii unor premii ...

Buna ziua,
Imi puteti spune daca in cazul acordarii unor premii altor categorii de persoane decat angajatii (de ex colaboatori) valoarea premiului primit trebuie declarat in D112?
Multumesc !

Alte discuții în legătură

Bataie de joc: am oferit datele cerute dar nu am primit premiul anuntat prin mail. luiza_2007_iuliana luiza_2007_iuliana buna ziua ,imi cer scuze dar am si eu o intrebare.am primit pe maill de la departamentul premii ca sunt castigatoarea unei sume,mi-au cerut datele si apoi au ... (vezi toată discuția)
D 112..varianta 08.11.2017 patrician patrician Buna ziua, Am o femeie de serviciu (personal de curatenie...) care vine la birou,de 2 ori pe saptamana, cate 1 ora. In D112..era cuprinsa..ca trebuie sa fim ... (vezi toată discuția)
Nedepunere declaratii bubby bubby Buna ziua, avem urmat.situatie: un SRL are probleme cu contabila , care nu a depus declaratiile si bilantul de 1 an de zile .Au primit notificare de la ANAF ... (vezi toată discuția)