Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transfer baschet
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transfer baschet

Buna seara. Problema mea este urmatoarea : o jucatoare de baschet U 18 este legitimata la un club. Din diferite motive clubul nu poate inscrie o echipa la campionatul national U 18. Este legal sa ceara clubul o suma de bani altui club pentru transferul jucatoarei tinand cont de faptul ca fara transfer jucatoarea nu mai poate juca in anul urmator neavand echipa.Situatie similara si la U 16. Multumesc.
Se practica genul acesta de solicitări...