Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Pentru o clădire monument istoric și cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Pentru o clădire monument istoric și cu bulină ...

Bună ziua,

Pentru o clădire monument istoric și cu bulină galbenă de cutremur pentru care este urgentă obținerea de fonduri pentru repararea acoperișului deoarece ploile deteriorează atât interiorul cât și exteriorul clădirii, unde ne putem adresa?
Clădirea se află într-o zonă rezidențială a sectorului 1 și necesită urgent fonduri pentru reparații pentru ca structura clădirii să nu fie afectată.
Proprietarii sunt persoane în vârstă și nu își permit să plătească sumele cerute de constructori.
Mulțumesc anticipat pentru un răspuns.
Puteti .incerca cu un memoriu.la Ministerul Culturii,la primaria de sector etc.Daca se rezolva ceva sau nu e greu de spus...
Vă mulțumesc frumos. Vom încerca.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Puteti .incerca cu un memoriu.la Ministerul Culturii,la primaria de sector etc.Daca se rezolva ceva sau nu e greu de spus...

Buna seara!
Primaria Municipiului Bucuresti a lansat Programul Municipal de Restaurare a imobilelor monumente istorice ..... de pe teritoriul Municipiului Bucuresti [ link extern ]