Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am un angajat caruia i-a venit decizia de pensionare ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am un angajat caruia i-a venit decizia de pensionare (anticipat), ...

Am un angajat caruia i-a venit decizia de pensionare (anticipat), nu este multumit de ce bani primeste la pensie, vrea sa renunte la pensie, dar nu a anuntat Casa de pensii si angajatorul nu a anunt de decizia de pensioanare, doar ce am aflat de la alti colegi...mentionez ca suntem bugetari. Ce este de facut?
In cazul pensiei anticipate intra in pensie din momentul incetarii contractului de munca, nu este obligat sa iasa la pensie anticipata sau anticipata partial chiar daca a primit decizia, nu trebuie sa faceti nimic.
ok, multumesc