Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Am depus dosarul pentru participarea la un ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Am depus dosarul pentru participarea la un concurs-post ...

Buna ziua!

Am depus dosarul pentru participarea la un concurs-post vacant la stat, nu in privat, si dosarul a fost respins.

Am studii universitare absolvite in 2003, frecventa 4 ani, iar in anul 2021 am absolvit masterul, pe acelasi Domeniu Fundamental si Ramura de Stiinte, deci in aceeasi arie.

Dosarul a fost respins deoarece in anuntul publicat de ei, nu au inclus toate Domeniile de Licenta, adica au selectat doar unul, nu ambele-pe care l-am absolvit eu cu licenta, desi este in acelasi Domeniu Fundamental (DFI)/ Ramura de Stiinta (RSI)-sunt doua: 'a' si 'b', ei au selectat doar 'a'

Dar studiile mele de master corespund anuntului in tot, dar nu vor sa considere masterul ca studii, spun ca i-au in considerare studiile licentiale.
In nomenclator are sens ceea ce eu spun.

Cum pot afla daca este in regula ca ei nu au inclus ambele domenii de studii universitare (ci doar unul- "a"), din aceeasi Ramura de Stiinta si Domenu Fundamental?

Ma face sa cred ca este aranjat, deoarece a mai fost o candidata sa isi depuna dosarul inaintea mea si aveea acelesi studii, aceeasi problema. Diferenta este ca eu am si master.
Multumesc!

Chiar dacă este aranjat concursul nu puteți dovedi,nu vă vor da nici o explicație.
Ati contestat decizia de respingere?