avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna, un mic sfat. Copilul nu a mai primit alocatie ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna, un mic sfat. Copilul nu a mai primit alocatie din ianuarie ...

Buna, un mic sfat. Copilul nu a mai primit alocatie din ianuarie 2019. Eu plecand in decembrie 2018 in strainatate la munca. Nu stiu ce sa intamplat si de ce sa intrerupt alocatia. Ce pot face ca sa primeasca retroactiv alocatia?

Alte discuții în legătură

Alocația de stat Brigitta1987 Brigitta1987 Bună ziua am nevoie de puțin ajutor. Am schimbat domiciliul în ianuarie anul acesta, și din acea luna nu am mai ridicat alocatia pentru fata.. Am depus ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie copil cu intrerupere contract BogdanDUB BogdanDUB Sotia mea a intrerupt contractul de munca in luna APRILIE 2018. Termenul de nastere al copilului este in IANUARIE 2019. Mentionez ca anul 2017 a fost lucrat ... (vezi toată discuția)
Alocatie copil Diamandi Diamandi Sotul este plecat in strainatate. Statul acela ii da alocatie pentru copil, desi el este crescut de mine in Romania. Am primit de la autoritatile romane ... (vezi toată discuția)