Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept civil-Buna ziua când a decedat bunicul meu în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept civil-Buna ziua când a decedat bunicul meu în 1986 fratii ...

Drept civil-Buna ziua când a decedat bunicul meu în 1986 fratii tatălui meu(au fost 4 frati) au semnat la notar ca sunt de acord sa rămână el cu casa.Eu și mama nu mai găsim hârtia respectivaA-si dori sa știu unde pot sa o găsesc și dacă mai este valabila
Au semnat ca renunță în cadrul dezbaterii succesorale.
Trebuie sa aveți un certificat de moștenitor, eliberat de fostul Notariat de Stat, unde se menționează ca frații tatălui renunță la succesiune (adica la absolut tot ce au avut bunicii, nu doar la casa).
Cereți o copie legalizata a certificatului de moștenitor, de la Camera Notarilor Publici de care aparține județul unde bunicii au avut ultimul domiciliu.