Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Politia nu raspunde
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Politia nu raspunde

Am depus o plangere (furt) la sectia de politie de care apartin. N-am primit raspuns deci m-am deplasat personal de mai multe ori la sectie si tot n-am primit un raspuns, politistii invocand ca agentul respectiv nu este la sectie. Doresc sa ma adresez in continuare structurilor superioare ierarhice de politie. Care sunt acestea?
fiordul, utilizator
Cel mai bine solicitati in scris stadiul plangerii, veti primi un raspuns scris in 30 de zile (cel mai probabil vi se va spune ca dosarul este in lucru si cand se va solutiona, veti primi raspunsul).
De regula dureaza foarte mult solutionarea plangerilor de catre politie.
Ierarhic superior ar fi Inspectarotul de Politie al Mun. Bucuresti, dar ei nu va pot spune nimic pana ce Sectia de Politie nu solutioneaza dosarul (cel mult va vor spune ca dosarul este in lucru la ei si sa asteptati solutia).
Da, sfatul de mai sus este de urmat.
Adresați la parchet cererea și mai cautati polițistul.