avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... TICHETE CADOU DE LA PJ LA ALTA PJ
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

TICHETE CADOU DE LA PJ LA ALTA PJ

TICHETE CADOU DE LA PJ LA ALTA PJ
Cel mai recent răspuns: magiccom , utilizator 17:26, 2 Iunie 2022
Prin OUG nr. 130/2021 s-a reglementat acest lucru astfel:
(1) Tichetele cadou sunt bilete de valoare acordate ocazional angajatilor proprii pentru
cheltuieli sociale.
(2) Este interzisă acordarea de tichete cadou altor categorii de beneficiari decât cei
prevăzuti la alin. (1).
Multumesc pentru raspuns. Pentru cele acordate inainte de aceasta data ?
venit din alte surse.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tichete cadou comancorinaadelina comancorinaadelina Buna ziua, Angajatorul ar putea da tichete cadou salariatilor cu ocazia inceputului de an scolar ? Daca da, conteaza daca are sau nu copii sau daca acestia ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am si eu o nelamurire in legatura cu acordarea tichetelor ... VIO DASCALU VIO DASCALU Buna ziua! Am si eu o nelamurire in legatura cu acordarea tichetelor cadou acordate inainte de anul 2020 si va rog mult sa ma ajutati : in primul rand n-am ... (vezi toată discuția)
Buna tuturor, o societate poate oferi tichete cadou salariatilor ... Mari94 Mari94 Buna tuturor, o societate poate oferi tichete cadou salariatilor astazi (21.12.2022) inclusiv unui salariat cu care a incetat relatia de munca in data de ... (vezi toată discuția)