Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... TICHETE CADOU DE LA PJ LA ALTA PJ
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

TICHETE CADOU DE LA PJ LA ALTA PJ

Prin OUG nr. 130/2021 s-a reglementat acest lucru astfel:
(1) Tichetele cadou sunt bilete de valoare acordate ocazional angajatilor proprii pentru
cheltuieli sociale.
(2) Este interzisă acordarea de tichete cadou altor categorii de beneficiari decât cei
prevăzuti la alin. (1).
Multumesc pentru raspuns. Pentru cele acordate inainte de aceasta data ?
venit din alte surse.