avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 259 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Doua profesii liberale
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Doua profesii liberale

Buna ziua
Am doua profesii liberale si as dori sa stiu ce pot sa fac mai departe pentru inregistrare ANAF. Fac doua demersuri separate, doua CIF distincte? Sau poate fi acelasi pentru ambele profesii? Va multumesc frumos
Cel mai recent răspuns: irina.pricop , utilizator 13:11, 3 Iunie 2022
este acelasi CIF

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Avocat si traducator autorizat elena_2 elena_2 Buna ziua.Ma confrunt cu urmatoarea situatie si daca nu va suparati as dori niste indrumari. Sunt avocat si de cateva luni mi-am luat si autorizatia de ... (vezi toată discuția)
Avocat şi traducător autorizat melibogdan melibogdan Bună ziua, Am şi eu o întrebare în legătură cu statutul de traducător autorizat. Dacă cineva este avocat şi lucrează în cadrul unui birou de ... (vezi toată discuția)
Traducator autorizat - deschidere srl Thorne Thorne Buna ziua, Sunt traducator autorizat de Ministerul Justitiei pentru limba engleza. Sunt inregistrat la ANAF ca profesie liberala, am CIF insa doresc sa ... (vezi toată discuția)