Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna ziua. avand 20 ani 11 luni 24 zile lucrate in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna ziua. avand 20 ani 11 luni 24 zile lucrate in conditii normale ...

buna ziua.avand 20 ani 11 luni 24 zile lucrate in conditii normale 2 ani 5 luni si 5zile in grupa 1 si 9 ani 7 luni si 14 zile grupa2 avand varsta de 63 ani si noua luni pot iesi la pensie pentu limita de varsta ?indeplinesc criteriu de 35 de ani de contributivitate?daca nu, pot cumpara vechime ?
rodoef, utilizator
Vă lipsesc aproximativ 5 luni până la stagiul complet de 35 ani.Lamuriti lucrurile cu casa locală.
multumesc pentru raspuns