avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 471 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna ziua. avand 20 ani 11 luni 24 zile lucrate in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna ziua. avand 20 ani 11 luni 24 zile lucrate in conditii normale ...

buna ziua.avand 20 ani 11 luni 24 zile lucrate in conditii normale 2 ani 5 luni si 5zile in grupa 1 si 9 ani 7 luni si 14 zile grupa2 avand varsta de 63 ani si noua luni pot iesi la pensie pentu limita de varsta ?indeplinesc criteriu de 35 de ani de contributivitate?daca nu, pot cumpara vechime ?
Ultima modificare: Vineri, 3 Iunie 2022
rodoef, utilizator
Cel mai recent răspuns: rodoef , utilizator 23:29, 3 Iunie 2022
Vă lipsesc aproximativ 5 luni până la stagiul complet de 35 ani.Lamuriti lucrurile cu casa locală.
multumesc pentru raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Varsta pensionare BADNIC4 BADNIC4 Buna ziua,parintii mei au stagiu de cotizare pt pensie complet,respectiv mama nascuta in 17.8.1960-35 ani si 4 luni cotizatie si 3 ani si 6 luni grupa a.2.a ... (vezi toată discuția)
Vârsta de pensionare MoraruLM MoraruLM Buna ziua, Pentru un barbat nascut in data de 04.04.1960 care a lucrat pana in prezent 32 ani si 3 luni plus 2 luni platit contributia la pensie si are in ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata buna ziua, am vârstă de 56 ani ( impliniti in august 2024) ... MargaretaC MargaretaC Buna ziua, Am vârstă de 56 ani ( impliniti in august 2024) și 32 ani vechime în muncă, fara ani de grupe sau conditii de munca. Cand pot sa ies la ... (vezi toată discuția)