Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am trimis unei femei cunoscută pe Facebook niște ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am trimis unei femei cunoscută pe Facebook niște bani să își ...

Am trimis unei femei cunoscută pe Facebook niște bani să își plătească chiria, abonamentele de telefon, mâncarea fiindcă eu o iubesc.Am vizitato și mi-a spus că nu pot rămâne că nu am drept de muncă și că banii care i-am dat nu îi voi mai vedea (între timp ea îmi ștersese convorbiri telefonice pe messenger in care îmi recunoștea că o să îmi plătească datoria)!!!Cum îmi pot recupera banii?
Buna ziua,

O varianta ar fi sa formulati plangere pentru inselaciune la politie.

Puteti dovedi suma data?
Bună ziua,DA pot dovedi prin extras de cont și transfer bancar toate sumele de bani pe care le am trimis

Avocat Iofcea Maria-Cristina a scris:

Buna ziua,

O varianta ar fi sa formulati plangere pentru inselaciune la politie.

Puteti dovedi suma data?