avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1926 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am trimis unei femei cunoscută pe Facebook niște ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am trimis unei femei cunoscută pe Facebook niște bani să își ...

Am trimis unei femei cunoscută pe Facebook niște bani să își plătească chiria, abonamentele de telefon, mâncarea fiindcă eu o iubesc.Am vizitato și mi-a spus că nu pot rămâne că nu am drept de muncă și că banii care i-am dat nu îi voi mai vedea (între timp ea îmi ștersese convorbiri telefonice pe messenger in care îmi recunoștea că o să îmi plătească datoria)!!!Cum îmi pot recupera banii?
Cel mai recent răspuns: Ion Ninel Voicu , utilizator 10:27, 5 Iunie 2022
Buna ziua,

O varianta ar fi sa formulati plangere pentru inselaciune la politie.

Puteti dovedi suma data?
Bună ziua,DA pot dovedi prin extras de cont și transfer bancar toate sumele de bani pe care le am trimis

Avocat Iofcea Maria-Cristina a scris:

Buna ziua,

O varianta ar fi sa formulati plangere pentru inselaciune la politie.

Puteti dovedi suma data?


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inselaciune online ab1989 ab1989 Buna ziua, In urma cu o luna am trimis prin transfer bancar suma de 620 lei unei persoane pe care nu o cunosteam personal, vorbisem doar la telefon de doua, ... (vezi toată discuția)
Acuzatie de santaj AnaAnne AnaAnne Buna seara, acum 8 luni am cunoscut un barbat, in mediul virtual, care s-a dovedit in timp a fi un escroc sentimental...banuiam ca mai sunt si alte femei, dar ... (vezi toată discuția)
Garantie nerestituita, posibila evzaiune fiscala, anaf Iamyou Iamyou Buna ziua! Apelez la dvs. cu speranta ca ma puteti ajuta cu un sfat. Doresc sa depun o sesizare la ANAF impotriva fostilor proprietari carora le-am fost ... (vezi toată discuția)