Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... medic de familie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

medic de familie

Stie cineva cum pot afla la ce medic de familie a fost o anumita persoana?
persoana este decedata de 3ani . am cert.deces.
printr-o cerere adresata Casei de Asigurari de Sanatate la care atasati si certificatul sau daca doriti invocati numai CNP-ul si motivul pentru care doriti sa aflati la ce medic de familie a fost inscris.
o alta modalitate este sa va adresati serviciului de stare civila care a efectuat actul de deces deoarece la dosar trebuie sa se afle si certificatul medical constatator eliberat de medicul de familie ,dar daca nu a murit acasa eliberarea certificatul medicall constatator i l-a eliberat ori spitalul ori alt medic