avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 981 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bransament apa
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bransament apa

Buna ziua, am facut un bransament nou pentru apa la Apavital am plătit toate avizele si proiectul apoi o firmă a facut lucrarea si a montat apometrul, iar apoi au venit de la Apavital si au pus sigiliul si am semnat contractul. Intrebarea mea este daca nu trebuia sa primesc si eu un exemplar al contractului? Am întrebat atunci si au spus că , contractul rămâne la ei (nici proiectul nu l-am primit ,nici chitantele pentru tot ce am plătit, nici procesul de punere în funcțiune nimic, doar de la firma care a pus apometrul am primit o chitanta) Au spus că trimit contractul mai departe spre facturare si ca o sa primesc un email cu codul de abonat. Va mulțumesc.

Ultima modificare: Luni, 6 Iunie 2022
Mimi Albu, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 17:14, 7 Iunie 2022


Mimi Albu a scris:

Buna ziua, am facut un bransament nou pentru apa la Apavital am plătit toate avizele si proiectul apoi o firmă a facut lucrarea si a montat apometrul, iar apoi au venit de la Apavital si au pus sigiliul si am semnat contractul. Intrebarea mea este daca nu trebuia sa primesc si eu un exemplar al contractului? Am întrebat atunci si au spus că , contractul rămâne la ei (nici proiectul nu l-am primit ,nici chitantele pentru tot ce am plătit, nici procesul de punere în funcțiune nimic, doar de la firma care a pus apometrul am primit o chitanta) Au spus că trimit contractul mai departe spre facturare si ca o sa primesc un email cu codul de abonat. Va mulțumesc.

Mai am o nelămurire am cumparat un teren gol in 2010 am împrejmuit terenul cu gard pe acest teren este un cămin cu un bransament de apa eu am vrut să fac schimbare de titular dar Apavital nu mi-a dat voie acum am tras apa separat. Dacă eu nu sunt de acord ca acel apometru sa fie in căminul de pe terenul meu pot face ceva legal? Va mulțumesc.


Atat timp cat ati semnat un document este temeinic si legal sa beneficiati de un exemplar
Daca dv ati achitat c/v proiect era normal dv sa detineti proiectul

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Teren cumparat cu probleme deeagav99 deeagav99 Buna ziua am cumparat un teren intravilan intr-un oras, pe acest teren nu exista nimic construit, am imprejmuit terenul cu gard, problema e ca pe acest teren ... (vezi toată discuția)
Datorii asociatie din cauza apometrelor baciuionut baciuionut salut! acum 2 ani asociatia de proprietari din bloc a contractat o firma care a venit si ne-a demontat apometrele din apartamente, le-a verificat si apoi le-a ... (vezi toată discuția)
Garantie apometru? Mihai882 Mihai882 Buna ziua, Ma confront cu urmatoarea problema: apometrele din blocul nostru au fost schimbate in urma cu doua saptamani de catre o firma cu care s-a inteles ... (vezi toată discuția)