Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, rog un raspuns in urmatoare problema; am ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, rog un raspuns in urmatoare problema; am avut o restanta ...

Buna ziua,
rog un raspuns in urmatoare problema;
am avut o restanta la intretinere , pt care s-au calculat penalitati , pina la momentul cind suma penalitatilor a devenit egala cu suma restanta.
Dupa o perioada, in lista cu intretineri afisata , penalitatile au fost trecute in coloana restante intretinere.Este corect?
Multumesc
Domnule,
Chiar nu am cum sa stiu aceste amanunte, deoarece, doar dvs. si asociatia aveti toate datele la indemana.
Am rugamintea sa cititi un pasaj din Legea nr. 196/2018 privind înfiinţarea, organizarea şi
funcţionarea asociaţiilor de proprietari şi administrarea condominiilor, Cap. III Drepturile si obligatiile proprietarilor, art. 28, al. 1-4. Dvs. puteti citi mai multe , acolo, dar, luati-le pe rand si sigur o sa gasiti mai multe raspunsuri decat va putem da noi pe forum.
Mult succes!
Multumec mult pentru raspuns