avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 952 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Tergiversare proces Cit timp Instanta ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Tergiversare proces Cit timp Instanta (Judecatoria) poate invoca ...

Lipsa Procedura

Cit timp Instanta (Judecatoria) poate invoca lipsa de procedura pentru ca piritul nu vrea sa primeasca citatia?
Piritul imi datoreaza bani si e interesat de lungirea procesului.
Instanta cam asta face în mod principal.
Va dura pana va fi procedura de citare legal îndeplinită.
Vorbiți cu avocatul dvs.

Daca pârâtul își va angaja avocat va prelungi și mai mult procesul.
Trebuie sa aveți răbdare.
Eu apar parati din anul 2018 și încă suntem în oricare instanță.
Tot de bani este vorba.
Ultima modificare: Joi, 9 Iunie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Nu cred ca problema este ca paratul nu primeste citatia ci mai degraba ca instanta nu are convingerea cs procedura de citare este legal realizata,ca paratul locuieste acolo etc.Daca aveti av discutati cu acesta ce variante mai sunt daca nu aveti evident ca nu intelegeti ce se intampla si cum decurge un proces..
Multumesc.
Adresa este cea din buletinul piritului.
Am senzatia ca il favorizeaza Instanta.

Ce s ar mai putea face?
Nu ar fi exclus sa fie asa.
Avocatii se ocupa de aceste lucruri.
Daca nu aveți avocat depindeti de instanță.
Judecatorul trebuia sa aiba un motiv,
va poate spune numai cineva care va studiaza dosarul,depinde de dovada procedurii de citare,poate sa fie o eroare,poate nu s a intors dovada ,chiar nu putem sa ghicim.Trebuie sa stiti ca atunci cand incepeti.un proces orice socoteli făcute privind durata sunt aproximative...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prezentare la proces ContSters264774 ContSters264774 Buna ziua . Am deschisun proces de iesire din indiviziune . Daca piritii nu se prezinta ce se intimpala? (vezi toată discuția)
Avocat infometat verginica73 verginica73 buna ziua cred ca avocatul meu s-a vandut ......de 5 termene partea opusa (paratii)lipsesc ba unul ba altul ,iar avocatul meu nu scoate o vorba desi eu ... (vezi toată discuția)
Citarea partii la cabinetul avocatului ales fara ca acesta sa fie angajat pentru noul proces CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Citarea trebuie facuta la adresa unde domiciliaza sau locuieste partea parata din proces. Daca paratul din proces este citat la adresa cabinetului avocatului ... (vezi toată discuția)