Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Tergiversare proces Cit timp Instanta ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Tergiversare proces Cit timp Instanta (Judecatoria) poate invoca ...

Lipsa Procedura

Cit timp Instanta (Judecatoria) poate invoca lipsa de procedura pentru ca piritul nu vrea sa primeasca citatia?
Piritul imi datoreaza bani si e interesat de lungirea procesului.
Instanta cam asta face în mod principal.
Va dura pana va fi procedura de citare legal îndeplinită.
Vorbiți cu avocatul dvs.

Daca pârâtul își va angaja avocat va prelungi și mai mult procesul.
Trebuie sa aveți răbdare.
Eu apar parati din anul 2018 și încă suntem în oricare instanță.
Tot de bani este vorba.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Nu cred ca problema este ca paratul nu primeste citatia ci mai degraba ca instanta nu are convingerea cs procedura de citare este legal realizata,ca paratul locuieste acolo etc.Daca aveti av discutati cu acesta ce variante mai sunt daca nu aveti evident ca nu intelegeti ce se intampla si cum decurge un proces..
Multumesc.
Adresa este cea din buletinul piritului.
Am senzatia ca il favorizeaza Instanta.

Ce s ar mai putea face?
Nu ar fi exclus sa fie asa.
Avocatii se ocupa de aceste lucruri.
Daca nu aveți avocat depindeti de instanță.
Judecatorul trebuia sa aiba un motiv,
va poate spune numai cineva care va studiaza dosarul,depinde de dovada procedurii de citare,poate sa fie o eroare,poate nu s a intors dovada ,chiar nu putem sa ghicim.Trebuie sa stiti ca atunci cand incepeti.un proces orice socoteli făcute privind durata sunt aproximative...