avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 482 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună, partenerul meu de viață a fost arestat pe ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună, partenerul meu de viață a fost arestat pe data de 06.06.2022 ...

Bună, partenerul meu de viață a fost arestat pe data de 06.06.2022 în Austria pe motiv ca în urmă cu 4 ani ar fi primit o interdicție pe 5 ani de care nu a știut nimic, ce se poate face și ce posibilități ar avea sa scape?Menționez că are aici chirie, servici stabil, credit la bancă, în România nu are unde să se ducă!Vă mulțumesc anticipat. M.Mihaela
Buna ziua

Va trebui sa va angajati un avocat in Austria.
De aici, nu cred ca va poate ajuta cineva.
Bună, as dori să știu cam la ce preț aș ajunge cu un avocat aici și ce șanse ar avea?Vă mulțumesc anticipat. M. Mihaela

Lăzăruţiu Lucian a scris:

Buna ziua

Va trebui sa va angajati un avocat in Austria.
De aici, nu cred ca va poate ajuta cineva.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Doamna pe acest forum va raspund consultanți români avocati,juristi,notari care profeseaza in Romania,nu avem vum ss cunoastem onorariile percepute in alte tari.Ce pot sa va spun este ca preturile /onorariile nu sunt modice precum in Romania.Cautati un av de origine romana care profeseaza acolo,poate gasiti...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vigneta austria - buna ziua, am primit amenda pentru neplata vignetei, ... sorinb2 sorinb2 Vigneta Austria Buna ziua, am primit amenda pentru neplata vignetei, desi am achitat-o. Am trimis mail cu dovda platii, dar mi-au rapsuns ca nu am tinut-o ... (vezi toată discuția)
Bună ziua am fost prins în austria mai exact în wiena baut ... Paduret73 Paduret73 Bună ziua am fost prins în Austria mai exact în Wiena baut la volan .Nu am suflat in fiola și nici probe biologice nu am dat .pentru asta mi-a fost ... (vezi toată discuția)