Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Repornire firma fara activitate si fara sediu.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Repornire firma fara activitate si fara sediu.

Buna ziua, vreau sa ma lamuresc pentru o firma care a fost infiintata in 2015, nu a avut activitate, i-a expirat sediul de la avocat, care este procedura si cum se poate reactiva? Multumesc
george-neagu, moderator
Bună ziua.

Se poate reactiva prin pregătirea tuturor documentelor necesare solicitate de registrul comerțului, schimbând, evident, sediul societății fie la alt cabinet de avocat, fie la un alt spațiu.
Din punctul meu de vedere într-o astfel de situație aveți nevoie de ajutorul unei persoane de specialitate.
Puteți apela la un avocat sau puteți discuta la Registrul Comerțului, poate găsiți un funcționar binevoitor care să vă explice ce documente trebuie întocmite și cum trebuie sa le intocmiti.
Va multumesc mult pentru raspuns....