avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna seara Un dosar de executare silita din 2012 se ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna seara Un dosar de executare silita din 2012 se mai poate ...

Buna seara
Un dosar de executare silita din 2012 se mai poate pune în aplicare ? Mai pot fi executat silit ? este un dosar de care nici nu am știut pana acum câteva zile . Am aflat de el după ce am primit o hârtie de cei de la Kruck cum ca dacă nu plătesc o anumita suma de bani , voi fi executat silit în dosarul nr..../2012... Am fost și la judecatorie,dosarul nu mai apare la ei,
mi au zis sa fac o cere sa scot o copie după setinta finala a dosarului. Mulțumesc
Ultima modificare: Vineri, 10 Iunie 2022
Valentin02017, utilizator
Hartia de la kruk e fara insemnatate. Cand va veti trezi executat silit, va trebui sa contestati imediat si sa cereti sa se constate ca executarea e perimata si dreptul la actiune al creditorului, prescris.
Mergeti cu ce aveți la avocat.
Daca au pus în executare și nu ati făcut nimic veți fi executat.
Trebuie văzute actele urgent de avocat și va veți lamuri.
Și executarea se face pe acte, nu pe vorbe.
Ultima modificare: Luni, 13 Iunie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Bună ziua
Deocamdată am primit doar o notificare de la kruk , mi au făcut o oferta care este valabila pana la sfârșitul lu iulie zic ei, pe urma vor înainta dosarul de executare .... am făcut o solicitare la jusecatorie ptr o copie legaliaza la sentința dosarului, dosarul fiind din 2012 la judecatorie mi au zis ca dosarul este perimat mai mult ca sigur, voi face o solicitare în scris și la BEJ ptr a obține o copie a dosarului. Mulțumesc
Bună ziua
Deocamdată am primit doar o notificare de la kruk , mi au făcut o oferta care este valabila pana la sfârșitul lu iulie zic ei, pe urma vor înainta dosarul de executare .... am făcut o solicitare la jusecatorie ptr o copie legaliaza la sentința dosarului, dosarul fiind din 2012 la judecatorie mi au zis ca dosarul este perimat mai mult ca sigur, voi face o solicitare în scris și la BEJ ptr a obține o copie a dosarului. Mulțumes

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Mergeti cu ce aveți la avocat.
Daca au pus în executare și nu ati făcut nimic veți fi executat.
Trebuie văzute actele urgent de avocat și va veți lamuri.
Și executarea se face pe acte, nu pe vorbe.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Perimare titlu executoriu la bej. poate executorul introduce acte în dosar până la prima înfățișare? danut1977 danut1977 Buna ziua, am solicita la BEJ copie dupa dosarul de executare 147 pagini (dosar din 2013), am constatat ca in perioada 2013 - 2018 sunt 3 perioade de 7-12 luni ... (vezi toată discuția)
Prescriptie 2 executari acelasi credit danut1977 danut1977 Sfat. Multumesc. In anul 2007 am facut un credit, din iulie 2009 (a inceput sa curga termenul de 3 ani) nu a mai fost platit. In 2012 (nu stiu luna) s-a ... (vezi toată discuția)
Contestatie la executare silita micheline86 micheline86 Buna ziua, Am primit un dosar de la un BEJ in legatura cu poprirea pentru neplata unui credit preluat de Kruk. Inca sunt in termen pt depunerea ... (vezi toată discuția)