Forum Discuţii juridice Executare silită Buna seara Un dosar de executare silita din 2012 se ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna seara Un dosar de executare silita din 2012 se mai poate ...

Buna seara
Un dosar de executare silita din 2012 se mai poate pune în aplicare ? Mai pot fi executat silit ? este un dosar de care nici nu am știut pana acum câteva zile . Am aflat de el după ce am primit o hârtie de cei de la Kruck cum ca dacă nu plătesc o anumita suma de bani , voi fi executat silit în dosarul nr..../2012... Am fost și la judecatorie,dosarul nu mai apare la ei,
mi au zis sa fac o cere sa scot o copie după setinta finala a dosarului. Mulțumesc
Valentin02017, utilizator
Hartia de la kruk e fara insemnatate. Cand va veti trezi executat silit, va trebui sa contestati imediat si sa cereti sa se constate ca executarea e perimata si dreptul la actiune al creditorului, prescris.
Mergeti cu ce aveți la avocat.
Daca au pus în executare și nu ati făcut nimic veți fi executat.
Trebuie văzute actele urgent de avocat și va veți lamuri.
Și executarea se face pe acte, nu pe vorbe.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Bună ziua
Deocamdată am primit doar o notificare de la kruk , mi au făcut o oferta care este valabila pana la sfârșitul lu iulie zic ei, pe urma vor înainta dosarul de executare .... am făcut o solicitare la jusecatorie ptr o copie legaliaza la sentința dosarului, dosarul fiind din 2012 la judecatorie mi au zis ca dosarul este perimat mai mult ca sigur, voi face o solicitare în scris și la BEJ ptr a obține o copie a dosarului. Mulțumesc
Bună ziua
Deocamdată am primit doar o notificare de la kruk , mi au făcut o oferta care este valabila pana la sfârșitul lu iulie zic ei, pe urma vor înainta dosarul de executare .... am făcut o solicitare la jusecatorie ptr o copie legaliaza la sentința dosarului, dosarul fiind din 2012 la judecatorie mi au zis ca dosarul este perimat mai mult ca sigur, voi face o solicitare în scris și la BEJ ptr a obține o copie a dosarului. Mulțumes

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Mergeti cu ce aveți la avocat.
Daca au pus în executare și nu ati făcut nimic veți fi executat.
Trebuie văzute actele urgent de avocat și va veți lamuri.
Și executarea se face pe acte, nu pe vorbe.