Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Le-am trimis parintilor bani din ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Le-am trimis parintilor bani din strainatate pentru ...

Buna ziua. Le-am trimis parintilor bani din strainatate pentru a-i ajuta la cumpararea unei case. Ei au pus 55% si eu 45%. Pe acte figureaza doar ei, caci nu am putut veni in tara pentru a semna acte. Cum pot rectifica actelw astfel incit sa figurez si eu ca proprietar cu procentul mentionat mai sus? Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc pentru raspuns

SOS1000 a scris:

Nu mai puteti , trebuia sa faceti o procura unei persoane care sa va reprezinte si sa cumpere in numele d-voastra . Acum parintii va pot dona o cota din casa iar daca nu sunteti singura mostenitoare ar fi bine sa faceti un contract de imprumut cu ei pentru banii trimisi pentru a evita eventualele probleme viitoare . Va poate ajuta un notar cu alte detalii .