Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua , condamnat la 2 ani de închisoare ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua , condamnat la 2 ani de închisoare cf.art.91 NCP ...

Bună ziua , condamnat la 2 ani de închisoare cf.art.91 NCP suspenda executarea pedepsei sunt supraveghere termen de încarcerare 3 ani pentru săvârșirea faptei prevazute de art. 228 alin.1 NCP . Art 299 . Alin 1 lit.b NCP , art.396 alin. 10 NCPP , art.77 alin. 1 lit. A NCP , art 5 NCP , art.93 alin 2 lit b NCP art 93 . Alin 1 lit b NCP art 95 lit c LG 51/1995(*R) art 93 alin 1 lit d NCP art 93 alin 1 lit e NCP art 93 alin 1 lit a NCP , comandantul va presta munca în folosul comunității 120 de zile dispusa prin S.P nr 261 din 12.12.2014 . Se poate face reabilitarea la cazier ? Va mulțumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Bună ziua
Cazierul se poate șterge? Va mulțumesc

Voinea Liviu a scris:

Buna ziua.
Da !
Condamnatul este reabilitat,nu cazierul.

~ Conținut șters la cerere ~