avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua , condamnat la 2 ani de închisoare ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua , condamnat la 2 ani de închisoare cf.art.91 NCP ...

Bună ziua , condamnat la 2 ani de închisoare cf.art.91 NCP suspenda executarea pedepsei sunt supraveghere termen de încarcerare 3 ani pentru săvârșirea faptei prevazute de art. 228 alin.1 NCP . Art 299 . Alin 1 lit.b NCP , art.396 alin. 10 NCPP , art.77 alin. 1 lit. A NCP , art 5 NCP , art.93 alin 2 lit b NCP art 93 . Alin 1 lit b NCP art 95 lit c LG 51/1995(*R) art 93 alin 1 lit d NCP art 93 alin 1 lit e NCP art 93 alin 1 lit a NCP , comandantul va presta munca în folosul comunității 120 de zile dispusa prin S.P nr 261 din 12.12.2014 . Se poate face reabilitarea la cazier ? Va mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Cllaudiia92 , utilizator 11:31, 27 Iulie 2022
~ Conținut șters la cerere ~
Bună ziua
Cazierul se poate șterge? Va mulțumesc

Voinea Liviu a scris:

Buna ziua.
Da !
Condamnatul este reabilitat,nu cazierul.

~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! va rog, daca exista un avocat dispus sa ma ajute cu ... Anna393 Anna393 Buna ziua! Va rog, daca exista un avocat dispus sa ma ajute cu procedura curatarii unui cazier (din cate am citit in lege a intervenit reabilitarea de drept, ... (vezi toată discuția)
Reabilitarea de drept (cazier curat) dupa pedeapsa cu suspendare si termen de supraveghere implinit Anonim25x Anonim25x Buna ziua, As dorii sa stiu dupa cat timp intervine abilitarea de drept (adica sa pot sa imi scot un cazier judiciar curat pentru angajare sau obtinerea unor ... (vezi toată discuția)
Interdictie parasire tara Adriana0903 Adriana0903 Interdictie parasire tara Buna ziua! As dori, daca ma puteti ajuta si pe mine cu o problema, un raspuns la o intrebare. Sotul meu, in urma cu cativa ... (vezi toată discuția)