Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Un teren dobandit ca parte indiviza dintr-o mostenire, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Un teren dobandit ca parte indiviza dintr-o mostenire, cu plata ...

Un teren dobandit ca parte indiviza dintr-o mostenire, cu plata taxelor si impozitelor anuale, ce nu este intabulat si nu are carte funciara, se inscrie in declaratia ANI de avere?
Da, pentru ca îl aveți în proprietate.