Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua.Detin o garsoniera la parter si as dori sa ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua.Detin o garsoniera la parter si as dori sa ii fac ...

Buna ziua.Detin o garsoniera la parter si as dorii sa ii fac o usa in loc de geam care sa dea direct in gradina.Pot face aceste modificari si de ce acte nevoie?
Multumesc
Aveți nevoie de autorizație de construire. Mergeți la primăria de care aparțineți și cereți un certificat de urbanism pentru lucrarea respectivă.
latka, utilizator
Avand in vedere ca interventia pe care o doriti vizeaza structura de rezistenta a imobilului de locuit in comun,este necesar sa parcurgeti procedura de realizare proiect tehnic,solicitare eliberare autorizatie de constructie si certificat de urbanism ,documente pe care ulterior in copie urmeaza sa le depuneti la asociatia de proprietari pentru consemnare in cartea tehnica a condominiului