Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, sunt cadru didactic titular cu o vechime ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, sunt cadru didactic titular cu o vechime in învățământ ...

Bună ziua, sunt cadru didactic titular cu o vechime in învățământ de 25 de ani la 1 sep 2021. Am avut un an de concediu fără plată din sep 2021 până la 31 august 2022. Aș vrea să știu dacă mai pot solicita încă un an de concediu fără plată. Mulțumesc.
Concediul fara salariu se acorda in urma solicitării.Daca persoana în drept este de acord cu cererea dumneavoastră,se poate!,în condițiile legii!!
Legea 1/2011 prevede doar doua situatii în care se pot lua concediile fără plata in învățământ.