Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum procedeaza un chirias pentru a preda spatiul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum procedeaza un chirias pentru a preda spatiul inchiriat la ...

Cum procedeaza un chirias pentru a preda spatiul inchiriat la incetarea contractului, daca proprietarul , desi notificat, nu se prezinta la data si ora stabilita pentru a prelua spatiul si a semna procesul-verbal de predare spatiu? Multumesc.
puteti consemna cheile la un notar
Nici gand ar fi culmea ca notarii sa se implice in astfel de situatii.Faceti un proces verbal dvs in prezenta unui martor,faceti poze,ii trimiteți cheile prin curier etc..

romibaro a scris:

puteti consemna cheile la un notar

Am facut un proces-verbal de constatare in prezenta martorilor si ii voi trimite un exemplar impreuna cu cheile, prin curier. Multumesc mult pentru raspunsul dvs!