Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nepotul meu a decedat in Germania, noi familia credem ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nepotul meu a decedat in Germania, noi familia credem ca a fost ...

Nepotul meu a decedat in Germania, noi familia credem ca a fost omorat de sotie. Sunt probe suficiente care duc la aceasta. Unde ma adresez. In Germania nu a facut nici o auptopsie.
Rugamintea unde sa bat.
Teoretic ar trebui sa contactati un avocat german pt a va lamuri.unde sa va indreptati,catre ce.institutii etc.Daca sotia e cetatean roman discutati cu un av specializat in penal din tara..
Contactati fie consulatul roman din zona, fie un avocat local. Si politia locala, evident. Atentie ca daca nu aveti un temei suficient puteti face mult rau sotiei.
Multumesc.