Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sunt cu sotul meu de 17 ani de 3 ani suntem cununati ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sunt cu sotul meu de 17 ani de 3 ani suntem cununati si avem 2 copii. Locuiesc cu socrii mei ...

Buna ziua,

Sunt cu sotul meu de 17 ani de 3 ani suntem cununati si avem 2 copii. Locuiesc cu socrii mei. in ziua cand am venit in acea casa nu aveau baie, acopeisul era din carton,casa fara geamuri aproape jumatate, un hol gol netencuit, fara pavaj in curte doar namol.

Cu sotul meu am pus tabla, am facut baia, am terminat casa cu geamuri si fatada, am turnat pavaj peste tot in curte, am bagat gaze plus alte lucruri care le-am facut.acum socrii mei cam vor sa ne dea afara din curte. Ce pot face dupa atatia ani si atatia bani investiti.mentionez ca casa este pe numele socrului meu si mai are alte 2 fete casatorite?

- Vă rog să nu mai scrieți doar cu majuscule, este greu de citit. Mulțumesc -
Manuela Rășină, administrator
Buna ziua, aveti doar un drept de creanta impotriva proprietarului imobilului constand in contravaloarea imbunatatirilor pe care le-ati suportat, desigur daca aveti dovezi in acest sens. Puteti cere sa va plateasca imbunatatirile cu care ati contribuit in ultimii 3 ani, restul mai vechi sunt drepturi de creanta prescrise.