Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract vanzare-cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract vanzare-cumparare

A casatorit cu B avand trei copii: x,y,z a incheiat un contract de vanzare-cumparare lui x fara ca B sa fie prezent la incheierea contractului de vanzare.; B ulterior a decedat.
De ce nu vrea X ca y si z sa vada contractul de vanzare cumparare incheiat intre el si A?
san24c, utilizator
Nu mai bine il intrebati direct?
Daca A a putut sa vanda fara B, inseamna ca era bun propriu.
Trebuie sa explicati ce s-a vandut: imobil, autoturism, obiecte de valoare, haine, pantofi ... De ce ar tb y si z sa vada contractul? Oamenii in timpul vietii fac ce doresc ei cu bunurile lor, nu trebuie sa dea socoteala nimanui, nici macar nevestei/sotului sau copiilor. Explicati cum se cuvine situatia si veti primi si niste raspunsuri pe masura. Intelegem ca sunteti fie y, fie z in ecuatie.
Este o speta, bun imobil.