Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Deplasare in delegatie cu motocicleta
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Deplasare in delegatie cu motocicleta

Se interzice ca in delegatie sa se mearga cu motocicleta propietate persoanala ? Exista stipulat undeva mijloacele de transport acceptate ?
Multumesc anticipat !
victor1986, utilizator
Atata timp cat motocicleta NU este propietatea si nu apartine firmei nu se poate accepta deplasarea
Deplasarea se poate face daca se mentioneaza pe delegatie ca se deplaseaza cu motocicleta personala. Se va deconta benzina pentru deplasarea efectuata.
Ordinul de deplasare se aproba de catre angajator. De la locul deplasarii se obtine confirmarea/ semnatura ca s-a efectuat deplasarea.