Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Mi-am dat demisia de la un loc de munca anterior ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Mi-am dat demisia de la un loc de munca anterior pentru a merge ...

Mi-am dat demisia de la un loc de munca anterior pentru a merge la alta firma, insa dupa 11 luni sunt concediata din motive care nu tin de persoana mea. Intrebarea este daca pot sa iau somaj in aceste conditii? Mentionez ca este continuitate ca vechime intre cele 2 locuri de munca
Cu ce articol v-a incetat c.i.m.,?
Inca nu am primit actele, doar mi s-a comunicat verbal ca imi vor da 2 salarii compensatorii si posibil preaviz din data de 1 iulie daca-l accepta managerul, daca nu de la 1 iulie imi inceteaza contractul de munca si 2 salarii compensatorii
Petruta1987, utilizator
Trebuie sa ne spuneti ca să știm dacă beneficiati de somaj...