Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Problema cu vecin
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Problema cu vecin

Problema cu vecin.
Scurgere sifon pardoseala teava de scurgere trece prin apartamentul meu de la vecin.
Pe tavan este ud si curge picaturi de apa PE BEC . TINE TREBUIE SA SCHIMBE TEAVA SI COTUL..
RObucarm, utilizator
Proprietarul care beneficiaza de instalatia respectiva detine obligatia legala sa asigure starea tehnica a instaltiei individuale,eventual si c/v prejudicii generate de defectiunile existente