Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Rata cu pre-execuatare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Rata cu pre-execuatare

Buna ziua, am si eu o problema, am facut o rata mica de la OceanCredit, o rata pe 3 luni de zile platind pe luna 250 ron. Eu 2 luni din probleme financiare si medicale nu am putut plati si astazi am primit o notificare in legatura cu dosarul meu inaintat spre dep. Pre-execuatare. Ideea este ca eu iau salariul pe data de 1 iulie si atunci voiam sa platesc datoria dar sa ma astept sa vina cineva la domiciliu? Imi este cam frica si nu vreau sa se intample nimic rau. Sa ii contactez si sa le spun ca platesc pe data de 1? Nu am nici un imobil pe numele meu, am decat o masina, atat. Va multumesc
Sabina Elena, utilizator
Nu va executa nimeni venind la domiciliu in cel mai rau caz va .pun poprire pe salariu.Incercati ss discutati amiabil.cu cineva de la firma respectiva..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat