Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... DESPRE DISCRIMINARE. Intrebare.Exista o lege care ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

DESPRE DISCRIMINARE. Intrebare.Exista o lege care prevede dreptul ...

DESPRE DESCRIMINARE. Intrebare.Exista o lege care prevede dreptul de a selecta clientela untr un loc spatiu comercial cum ar fi bar magazin ..?De catre angajatul acelui spatiu comercial? Va multumesc.
Practic nu e vb de o selectie, dar are dreptul sa impiedice intrarea unuia care vine cu scandal, beat, drogat etc.
Nu exista o lege care prevede dreptul de a selecta clientela, dar nu exista nici o lege care interzice acest drept. In plus, un spatiu comercial este un spatiu privat, in care conducerea firmei face regulile. Daca ati fost discriminat, adresați-va CNCD