avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 778 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere Renuntare Apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere Renuntare Apel

Buna dimineata,
Cum trebuie sa procedez personal sa depun o cererea de renuntare la apel, pe care a depus-o avocatul meu, in urma cu 5 zile? Va multumesc
Ultima modificare: Luni, 27 Iunie 2022
Hecotr18, utilizator
Cel mai recent răspuns: gabi1ro , utilizator 10:09, 27 Iunie 2022
Nu trebuie sa depuneti cere insa va trebui sa mergeti la primul termen de apel si sa cereti verbal renuntarea la apel. evident motivati verbal renuntarea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere divort atac2211 atac2211 Buna ziua. Va rog frumos sa imi raspundeti la o intrebare daca se poate. Sotia mea a depus o cerere de divort, si am primit citatie pt data de 11.06.2008. Acum ... (vezi toată discuția)
Judecarea în lipsã a unui recurs ContSters254006 ContSters254006 Buna seara! am contestat un proces verbal intocmit de ITM, in urma unui accident de munca; acum sunt in faza de recurs , la Curtea de Apel. Acum cateva ... (vezi toată discuția)
Citatie judecatorie helpdr helpdr buna dimineata, v-as ruga sa ma ajutati cu un raspuns : intr-un proces civil am primit o citatie de la judecatorie emisa pe data de 11 mai pentru 28 octombrie ... (vezi toată discuția)