Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Societatea unde lucrez acorda la inceputul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Societatea unde lucrez acorda la inceputul lunii iulie, ...

Buna ziua. Societatea unde lucrez acorda la inceputul lunii iulie, tichetele aferente lunii iunie. Avand in vedere art.II, alin (3) din legea 187/2022, se poate sa acordam tichetele direct marite la valoarea de 30 lei pentru luna iunie? Multumesc
(3) Angajatorii pot acorda suplimentar, in luna iulie 2022, tichete de masa avand valoarea corespunzatoare diferentei dintre valoarea stabilita la art. I pct. 1 din prezenta lege, de pana la 30 lei/tichet de masa/zi, si valoarea acordata in luna iunie 2022 corespunzator zilelor lucrate in aceasta luna.
Nu se poate sa acordati tichetele direct marite la valoarea de 30 lei pentru luna iunie .. legea 187/2002 a intrat in vigoare de la 25.06.2022