Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Este necesar un act anume pentru a putea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Este necesar un act anume pentru a putea obține ...

Bună ziua! Este necesar un act anume pentru a putea obține certificatul de deces, în vederea înmormântării unei persoane fără moștenitori, căreia îi sunt nepoată de verișoara primară? Mulțumesc!
Certificatul il poate obtine firma de pompe funebre care se va ocupa de inmormantare. Si eventualul ajutor de inmormantare tot ei il pot obtine. Trebuie buletinul si certificatul de nastere al defunctei care se lasa la Starea Civila odata cu eliberarea certificatului de deces.